KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13037018
*
nr 1303 7018
Tage Gavik
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Utsikt från Katarinavägen. Olja på duk. Signerad. 41x60 cm
Tage Gavik, född 1914, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 januari 2020
kl 19:16:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 16:52:03
1
100 kr
27/1 19:07:09
2
Vinnande bud
27/1 19:11:29
1
200 kr
27/1 19:11:30
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tage gavik
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05
-
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50
-
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36
-
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41
-
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51
*
Tage Gavik
Tage Gavik, född 1914, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1303 7018
Tage Gavik
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Utsikt från Katarinavägen. Olja på duk. Signerad. 41x60 cm
Tage Gavik, född 1914, svensk målare.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 januari 2020 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 16:52:03 | 1 | 100 kr |
27/1 19:07:09 | 2 | Vinnande bud |
27/1 19:11:29 | 1 | 200 kr |
27/1 19:11:30 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tage gavik
-
3217 Oljemålning
Anders Liljedahl, komposition. Signerad, oramad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:05 -
9208 Oljemålning
Bror Ljunggren (1884-1939), Skånegård. Signerad, d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:50 -
9388 Oljemålning
Calle Nyland (f. 1907), Sverige. "Stora Kumlan, Lj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:00
-
1023 Oljemålning
Edward. O. Bowley. Signerad, "A lane near Witton"...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:36 -
8116 Oljemålning
Elmar Karimov (f. 1965), Azerbajdzjan. Signerad. O..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:41 -
3254 Oljemålning
Emil Hellbom (1895-1969), Sverige. Signerad, Gamla..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:51